Jak się przygotować do depilacji laserowej? Przebieg i wskazania
Nadmierne owłosienie może być uciążliwe. Dlatego warto się zdecydować na depilację laserową. Jak dokładnie przebiega? Czy należy się do niej specjalnie przygotować? Jakie są wskazania i przeciwwskazania? Ile kosztuje profesjonalny zabieg przeprowadzony w salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!
Jak się przygotować do zabiegu?
Do zabiegu depilacji laserowej w Warszawie lub innym mieście trzeba się przygotować. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Zwykle wszystko zależy od danego przypadku oraz koloru i gęstości włosów. Przed zabiegiem nie powinno się przez 6 miesięcy zażywać retinoidów a na 3 miesiące przed maści je zawierających. Należy także ograniczyć używanie ziół na przykład dziurawca lub nagietka czy leków światłoczułych. Należy także zadbać o skórę. Nie powinna być odwodniona. Dlatego zastosuj kremy nawilżające i napij się co najmniej 2 litrów wody mineralnej.
Jak przebiega zabieg depilacji laserowej? Opinie
Laserowe usuwanie owłosienia, jak sama nazwa wskazuje, przebiega z pomocą lasera. Na początek jednak przeprowadzany jest wywiad lekarski. Kolejnym krokiem jest próba laserowa, której celem jest zbadanie reakcji skórnych. Zabieg polega na dotarciu do znajdującej się we włosowych mieszkach melaniny i jej uszkodzeniu, co jednak nie narusza termicznie skóry. Uwaga: na dzień przed zabiegiem dobrze jest zgolić włosy maszynką. Na koniec aplikuje się łagodzące środki. Depilacja laserowa bikini czy innych obszarów, aby była skuteczna, musi być powtarzana. Najlepiej co miesiąc przez co najmniej 6 miesięcy.
Ile kosztuje zabieg?
Cena depilacji laserowej zależy od salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej. Zazwyczaj koszt jest różny w zależności od obszaru pracy lasera. Najtańsze są kolana i linia brzucha czy wąsik. Cena wynosi około 100 złotych. Droższe są pozostałe partie ciała, takie jak:
- Bikini
- Baki
- Broda
- Brzuch
- Twarz
- Ręce
- Kark
- Klatka piersiowa
- Przedramiona
- Ramiona
- Szyja
- Uda
- Pośladki
Koszt zabiegu wynosi około 200 złotych. Najdroższe są natomiast nogi. Za całe nogi zapłacisz nawet 400 złotych. Dlatego porównaj cenniki dostępne na stronach internetowych i wybierz najlepsza dla siebie opcję.
Po zabiegu niewskazane są gorące kąpiele czy korzystanie z sauny lub basenu. Ponadto należy unikać preparatów na skórę, które składają się z alkoholu. Przez 2 tygodnie nie należy używać peelingów. Również na pewien czas należy zrezygnować z opalania się oraz używania samoopalaczy.
Wskazania i przeciwwskazania
Wskazaniem do zabiegu medycyny estetycznej jest nadmierne owłosienie. Jeśli zwykłe metody nie działają na gęste owłosienie na twarzy czy klatce piersiowej, wówczas jedynym ratunkiem jest depilacja laserowa. Tak zwany hirsutyzm, czyli nadmiar testosteronu skutkujący sztywnym, gęstym owłosieniem u kobiet sprawia, że należy szukać pomocy u specjalisty. Nie wszyscy jednak mogą z niej skorzystać. Do przeciwwskazań zaliczają się:
- Opalenizna
- Stosowanie leków światłouczulających
- Ciąża i karmienie piersią
- Rak
- Używanie bronzerów czy samoopalaczy
- Infekcje: bakteryjne, wirusowe czy grzybicze
- Choroby skórne: bielactwo, łuszczyca
Po zabiegu warto założyć swobodne ubranie. Obrzęki i zaczerwienienia ustąpią samoistnie po kilku dniach. Można sobie pomóc, stosując odpowiednie kosmetyki. Sprawdzi się żel bez mydła, tonik lub bezalkoholowe mleczko. Po zabiegu niewskazane jest używanie dezodorantów i antyperspirantów. Dobrym rozwiązaniem są łagodzące objawy kremy lub maści. Skóry nie można trzeć ani drażnić. Można jedynie osuszać.
Osoby, których naturalne włosy są siwe lub jasne nie muszą zapisywać się na zabieg, ponieważ w ich przypadku nie jest konieczny.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana