Na czym polega masaż tajski?
Masaż tajski nazywany klasycznym należy do najpopularniejszych form leczenia dotykiem. Pozwala się wyciszyć i odprężyć podczas specjalnego uciskania wybranych części ciała. Na czym dokładnie polega? Czy należy się do niego odpowiednio przygotować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat masażu tajskiego.
Jak się przygotować do zabiegu?
W dniu masażu zjedz posiłek godzinę przed zabiegiem. Unikaj ciężkostrawnych potraw. Zastąp je owocami i wodą. Zrezygnuj z kawy i alkoholu. Zrób rozgrzewkę w celu rozluźnienia napiętych mięśni, co zmniejszy ból po masażu. W dniu zabiegu ubierz się w wygodne ubrania i buty. Zwiąż włosy, gdyż unikniesz ich zabrudzenia olejkiem. Następnie podaj w recepcji voucher lub zniżkowy kupon. Koniecznie porozmawiaj z osobą wykonującą zabieg. Ważne, abyś przedstawił jej swoje oczekiwania. Szczególnie dotyczy to miejsc narażonych na ból. Dzięki temu będą pominięte lub ostrożniej masowane. Telefon należy przed rozpoczęciem zabiegu wyciszyć lub wyłączyć. Bezpośrednio przed zabiegiem trzeba umyć stopy.
Przeczytaj również: Co wyróżnia masaż dla sportowców?
Kiedy zapisać się na masaż tajski?
Na masaż tajski w Warszawie lub innym klubie fitness powinny się zapisać osoby, które odczuwają:
- Skurcze mięśni i ścięgien
- Bóle kręgosłupa
- Migreny
- Zaburzenia miękkich tkanek
- Stany zapalne
Zabieg pomaga się zrelaksować i wpiera leczenie depresji oraz zaburzeń emocjonalnych. W efekcie zdobywa się wewnętrzną równowagę i odzyskuje energię do działania.
Na czym polega masaż tajski?
Masaż tajski w Krakowie lub innym mieście sprowadza się do naciskania w odpowiednim rytmie ważnych miejsc na ciele. W ten sposób uwalnia się energię. Tkanki miękkie są rozluźnione z użyciem ucisków, a także rozciągających pozycji. Zabieg wykonywany jest w 5 pozycjach:
- Na brzuchu
- Na plecach
- Na bokach
- Siedząco
W przypadku pozycji siedzącej zabieg kosmetyki przeprowadza się od stóp i kieruje do głowy. Do uciskania używa się kciuków, nadgarstków, kolan lub stóp. Należy jednak pamiętać, że siła oraz metoda są zależne od preferencji. W zabiegu łączone są techniki jogi pasywnej, ajurwedy, masażu shiatsu oraz akupresury.
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Istnieją pewne przypadki, które nie pozwalają na przeprowadzenie zabiegu. Szczególnie dotyczy do gorączki (powyżej 38 stopni Celsjusza). Nie wykonuje się także masażu w przypadku wszelkich stanów zapalnych, chorób zakaźnych, wirusów czy ogólnego osłabienia organizmu, także chorób serca. Ponadto do przeciwwskazań należą:
- Choroby skóry
- Pasożyty
- Owrzodzenia
- Osteoporoza
- Wylew
- Udar
- Rwa kulszowa
- Epilepsja
Zabiegu nie wykonuje się przy skręceniach, stłuczeniach czy naderwanych mięśniach bądź ścięgnach. Także złamania, przepuklina czy rak oraz ciąża, okres czy spożycie alkoholu nie pozwalają na jego przeprowadzenie. Alternatywą może być masaż z użyciem olejków eterycznych.
Ile kosztuje masaż tajski?
Koszt masażu zależy od salonu SPA. Przykładowo za 60 minut zapłacisz około 150 złotych. 90 minut to koszt około 200 złotych, a 120 minut to około 230 złotych. Masaże sportowe, olejkami eterycznymi czy odchudzające są znacznie droższe. Warto porównać cenniki i dopiero wtedy podjąć decyzję. W efekcie nie tylko Twoje ciało się odpręży, ale zostaną wygładzone zmarszczki, a krążenie krwi pobudzone. Wzmocnione zostaną w ramach zabiegu nawet cebulki włosów! Pamiętaj, że to ma być przede wszystkim przyjemność, która przyniesie odprężenie po całym dniu ciężkiej pracy. Najlepiej odbywać wizytę 1-2 razy w tygodniu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana