Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?
Pękające naczynka to problem natury estetycznej, który wielu osobom ułatwia codzienne funkcjonowanie. Na dolegliwość tę podatne są zwłaszcza osoby o jasnej karnacji, a wśród najczęstszych przyczyn jej występowania wymienia się m.in. uwarunkowanie genetyczne, temperaturę czy niektóre choroby. Medycyna estetyczna oferuje jednak różnego rodzaju zabiegi, w tym laserowe zamykanie naczynek, które pozwalają na skuteczne pozbycie się problemu.
Na czym polega i jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek to nieinwazyjny zabieg, który polega na naświetlaniu konkretnego fragmentu ciała promieniami lasera. W ten sposób do rozszerzonego naczynka docierają wiązki światła, które pochłaniane są przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Dochodzi wówczas do procesu termolizy, czyli wytworzenia się energii cieplnej, która odparowuje wodę z podgrzanego wcześniej miejsca. Wskutek powyższych procesów ściany naczynka krwionośnego zostają wysuszone i ulegają obumarciu, przez co naczynko natychmiastowo staje się bledsze. Jego całkowite usunięcie następuje po wchłonięciu go przez organizm.
Każdy zabieg powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem z lekarzem, podczas którego dokona on oceny przebarwień na skórze. Badana jest wówczas ich średnica, kolor oraz ilość. Na podstawie tego dobierana jest m.in. odpowiednia długość promienia laserowego oraz wysokość energii. Istotne jest więc, aby zawsze wybierać sprawdzone i rzetelne salony medycyny estetycznej – laserowe zamykanie naczynek w Warszawie wykonasz w gabinecie Studio Laser.
Kiedy warto przeprowadzić zabieg laserowego usuwania naczynek?
Lasery, które wykorzystywane są podczas zamykania naczynek czy też usuwania pajączków, to profesjonalne i zaawansowane technologicznie urządzenia, dzięki którym rezultaty są długofalowe lub nawet trwałe. Niektóre z nich ponadto wyposażone są w specjalne systemy chłodzenia, dlatego zabieg dla większości pacjentów jest bezbolesny. Podczas jego trwania odczuwać można wyłącznie delikatne ukłucia ciepła.
Dzięki nowoczesnym laserom, zabiegi zamykania naczynek nie powodują poparzeń skóry, co skraca czas rekonwalescencji do minimum. Po jego zakończeniu pojawić się mogą zaczerwienienia lub niewielkie obrzęki, które znikają całkowicie od kilku do kilkunastu godzin po wyjściu z gabinetu – mówi ekspertka z salonu Studio Laser w Warszawie.
Zabiegi tego typu mogą być wykonywane niemal na każdym rodzaju skóry, nawet na tej opalonej. Polecane są osobom borykającym się z widocznymi przez naskórek naczynkami krwionośnymi, które nie znikają. Mogą one powstawać m.in. pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce, częstego korzystania z solarium, narażania skóry na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych bądź przyjmowania sterydów. Czasami jednak ich występowanie jest uwarunkowane genetycznie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana