Najpopularniejsze produkty ortopedyczne
Kiedy zaczynają nam doskwierać problemy ze stawami czy kręgosłupem, warto udać się do lekarza oraz na rehabilitację. Proces leczenia może być efektywnie wspierany poprzez zastosowanie różnych produktów ortopedycznych. Warto mieć świadomość, z jakiego sprzętu możemy skorzystać, aby – także w warunkach domowych – zmniejszyć ból wynikający z urazu czy wady postawy.
Pomoc w korygowaniu wad postawy
Obecnie wiele dzieci i nastolatków cierpi z powodu wad postawy, widocznych w postaci zgarbionych pleców, wysuniętego do przodu brzucha czy pochylonej głowy. Im młodszy pacjent, tym poważniejsze konsekwencje poniesie z powodu skrzywienia kręgosłupa: jego narządy wewnętrzne mogą się gorzej rozwijać, zwiększa się ryzyko problemów z oddychaniem, a także z prawidłowym chodzeniem. Jeżeli jednak wdroży się odpowiednie leczenie – a obowiązuje tu zasada im szybciej, tym lepiej – wady można skorygować. Niektóre mogą zniknąć bez śladu, natomiast negatywny wpływ innych może zostać zatrzymany lub znacznie spowolniony.
Pomocą w uzyskiwaniu prawidłowej postawy ciała są określone wyroby ortopedyczne:
- pajączek wibrujący (opaska, jaką zakłada się na plecy: zgarbienie sygnalizowane jest poprzez dźwięk, co przypomina o wyprostowaniu się),
- prostotrzymacz,
- korektor postawy,
- gorset i kołnierz ortopedyczny (wymagane w bardziej zaawansowanych stanach chorobowych).
Warto zwracać uwagę na sposób, w jaki nasze dziecko chodzi czy siedzi. Zgarbione plecy to niedobry sygnał i warto przeciwdziałać temu zawczasu – podkreśla ekspert ze sklepu medycznego i wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego Zdrowie z Nakła nad Notecią. – Dlatego proponujemy wyroby wspomagające utrzymanie prawidłowej postawy ciała zarówno u dzieci jak i dorosłych. Każdemu życzymy, aby chodził prosto, z dumnie podniesioną głową! O zdrowie należy walczyć także wówczas, gdy choroba kręgosłupa jest bardziej zaawansowana, albo gdy mieliśmy wypadek. Pomocą w leczeniu są gorsety oraz kołnierze ortopedyczne, które również posiadamy w naszej ofercie.
Ulga w przypadku urazów i zwyrodnieniowych chorób stawów
Jeżeli na skutek wypadku złamaliśmy rękę lub nogę, konieczne jest jej unieruchomienie. Tradycyjnie stosuje się gips, jednak to rozwiązanie ma dwie podstawowe wady: opatrunek gipsowy jest dość ciężki (a przez to niewygodny) oraz powoduje odwapnienia kości. Znacznie lepszym rozwiązaniem są ortezy stawów kończyn górnych i dolnych. Unieruchamiają złamaną kończynę, jednak nie obciążają jej nadmiernie i są przyjazne dla układu kostnego. Również stabilizatory kończyn dolnych i górnych służą do bezpiecznego usztywnienia kończyny, która uległa kontuzji.
W przypadku zwichnięć stawów, czy naciągnięcia ścięgien, warto stosować opaski elastyczne.
Pasy brzuszne uniwersalne, pachwinowe oraz stomijne
Jeżeli mierzymy się z problemem przepukliny, warto skorzystać z szerokiej oferty wyrobów ortopedycznych w zakresie pasów brzusznych.
Uniwersalne pasy brzuszne oraz pasy pachwinowe, zalecane są w dwóch przypadkach:
- gdy nie można przeprowadzić operacyjnego leczenia przepukliny,
- gdy operację przeprowadzono i należy zabezpieczyć leczony obszar, aby nie doprowadzić do powtórnego powstania schorzenia.
Natomiast pasy brzuszne stomijne są dedykowane pacjentom, którzy przeszli zabieg wyłonienia odbytu brzusznego, przetoki jelitowej czy moczowej. W każdym z tych przypadków zachwianiu ulega naturalna stabilność okolicy brzucha. Używając odpowiedniego pasu, pacjent wzmacnia powłoki brzuszne i stabilizuje swój tułów. Zyskuje wzmocnienie nie tylko fizycznej części ciała, ale też czując się pewniej, łatwiej mu powrócić do aktywnego życia osobistego i zawodowego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana