Zastosowanie masażerów w rehabilitacji
Wiele urazów i kontuzji wymusza na człowieku przeprowadzenie odpowiedniej rehabilitacji. Oprócz standardowych ćwiczeń, które mają poprawić funkcjonowanie najważniejszych tkanek, ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych masażerów. Można je wykorzystywać na wielu obszarach ciała. Po co je stosować? I czy rzeczywiście przynoszą one oczekiwane efekty?
Dlaczego podczas rehabilitacji warto używać masażerów?
Masażery pozytywnie wpływają na stan skóry, a także na pobudzanie jej do regeneracji. Można je wykorzystywać nie tylko w ośrodkach rehabilitacyjnych i sportowych, ale także we własnym domu. Taki masażer może być niezbędny dla wielu osób uprawiających sport – szczególnie kiedy mają tendencję do miejscowego twardnienia mięśni. Powodem tych dolegliwości są zbyt intensywne treningi i napięcie.
Masażery powodują stopniowe rozluźnienie mięśni. To także dobry pomysł na poprawę ogólnego samopoczucia – dzięki nim człowiek staje się odprężony i nie odczuwa bólu spowodowanego chorobą lub uciążliwymi dolegliwościami. Osobom wysportowanym pomagają poprawić wydajność organizmu, a także ogólną kondycję i wytrzymałość. Dzięki takiemu sposobowi można szybko powrócić do normalnego funkcjonowania po wypadku czy operacji. Jedną z firm, która zajmuje się w Polsce dystrybucją nowoczesnych masażerów do rehabilitacji jest firma Pneumatron.
Wielofunkcyjny masażer terapeutyczny – Pneumatron®200
Pneumatron®200 to nowoczesne urządzenie masujące, która zdobywa coraz większą sławę na całym świecie. Umożliwia przeprowadzanie:
- masażu głębokiego,
- masażu tkanek,
- drenażu limfatycznego,
- stawiania baniek.
Jego działanie jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Może być stosowany u różnych pacjentów, których dolegliwości znacząco się różnią. Chętnie używają go fizjoterapeuci czy specjaliści pracujący w gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetycznej.
Pneumatron®200 działa pod ciśnieniem. W bańce połączonej aparatem zmienia się jego natężenie, dzięki czemu końce bańki, które dotykają skóry pacjenta, tworzą granicę, przez którą nie wydostaje się powietrze. Właśnie w taki sposób powstaje pulsacyjny ruch masujący. Ciało kurczy się i rozkurcza, co wywołuje drgania. Takie działanie sprawia, że tkanki poddawane są leczniczym właściwościom masażu. Ciśnienie można regulować w skali od -0,1 do -0,8 barów.
Masażer do rehabilitacji mogą stosować wszyscy – nawet osoby, które w danym momencie nie uprawiają żadnego sportu. To sprawdzony sposób na lepsze samopoczucie, więc warto w niego zainwestować.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana